2025
Ide írhatsz...
Január 17.
Kilakoltatás jogszerűen,
vagy politikai bosszú?
Otthona elhagyására kényszerítette Pikó András, Józsefváros polgármestere az érvényben lévő kilakoltatási moratórium és saját korábbi nyilatkozata ellenére Kecskeméti Lászlót és családját, a kerület önkormányzati képviselőjét – számolt be a Magyar Nemzet a politikai felhangokkal járó, szokatlan ügyről.
Önkormányzati túlkapásokkal tarkított kilakoltatásokról időről időre beszámol a sajtó. Ezekben az ügyekben – nagyon helyesen -, a civil szervezetek és a szociális érzékenységgel megáldott politikusok is gyakran exponálják magukat és nem egy alkalommal a kilakoltatást meg is akadályozzák. Ilyen, szociálisan érzékeny politikus Pikó András is, aki a tavalyi önkormányzati választás kampányában közösségi oldalán emlékeztette választóit a 2019-ben tett ígéretére, miszerint "Amikor megnyertük 2019-ben a választást, az első intézkedésem az volt, hogy leállítottuk a folyamatban lévő kilakoltatásokat.
…elrendeltük az elhelyezés nélküli kilakoltatás tilalmát, hogy senki ne kerülhessen az utcára, és elkezdtünk segíteni a kilakoltatás előtt álló családoknak a helyzetük rendezésében."
Kivéve a Gyevi bíró, azaz Kecskeméti László önkormányzati képviselő, aki Pikó szóhasználatával Fideszes káder.
Hasonló szociális érzékenységgel megáldott politikus Jámbor András, a kerület országgyűlési képviselője is, aki több kilakoltatás elleni tiltakozó akcióban vett részt Budapest más kerületeiben. A Kecskeméti házaspár érdekében -, akiket januárban, a kilakoltatási moratórium ideje alatt kényszerítettek otthonuk elhagyására egy éves kisgyermekükkel -, valami miatt nem vette védelmébe, ezúttal nem emelte fel a szavát.
Azt, hogy Kecskeméti László ezt jogosan, politikai bosszúnak éli meg, nehéz lenne cáfolni, hiszen az üggyel kapcsolatban Pikó András rendre Fideszes utalásokkal tűzdeli meg közösségi oldalán a posztjait.
S hogy miképp érte el a baloldali többségű városvezetés azt, hogy a kilakoltatási moratórium ellenére mennie kell az önkormányzati lakásból a családnak? Méltatlansági eljárást kezdeményezve azzal zsarolták meg Kecskeméti Lászlót, hogy megfosztják képviselői mandátumától, ha – moratórium ide, moratórium oda -, nem költöznek ki haladéktalanul.
Kecskeméti László önkormányzati képviselőként hatékony érdekvédelmi munkát végez a józsefvárosi bérlakásban élők számára. Ebbéli tevékenységét hamarosan az általa alapított érdekvédelmi egyesület keretei között folytatja.
Erről a Metropolnak nyilatkozott: "Hallva az én történetemet, az embertelen módon kilakoltatott családok közül páran felkerestek; most már legalább öt ügynél járok, az érintettek hasonlóan igazságtalan módon kerültek az utcára, mint én. Hogy, hogy nem, az eddig felgöngyölített összes ügyben érdekelt személy nem Pikó-szimpatizáns volt."
Miközben a saját lakhatása ellehetetlenült és családját kellett elköltöztetni, aközben is egy kerületi család lakásügyében jár el, akiknek a rendkívül rossz állapotú bérlakásukban leomlott a mennyezet egy darabja és további omlásveszély okoz életveszélyt.
Emellett edzőként szerény körülmények között élő családok gyermekei számára biztosít lehetőséget mentorálással, a sportolás biztosításával, környezetükből kiemelkedési lehetőséget kínálva.
Pikó András a tavalyi választási kampányában 450 lakás felújítását ígérte, továbbá emlékeztetett, hogy az előző ciklusban már 200 lakást rendbe tettek. Vélhetően a legrosszabb állapotú lakásokkal kezdték a munkát. Vajon milyen lehet a többi lakás, ha ez az omladozó vakolatú, életveszélyes otthon mindeddig nem kerülhetett sorra?
Zelei Béla